27 mar 2014

* I po strachu

Witajcie.
Wczoraj z Lencią byliśmy na konsultacji u kardiologa w akademii w Gdańsku , ponieważ w 3 dobie życia Lenki wykryto "szmery" serduszka Na szczęście łąkarze w szpitalu szybko zareagowali  i umówili ją od razu na kontrolę w kardiologiczną do Gdańska. I niestety okazało się , że Lenka ma wadę wrodzoną serduszka VSD mięśniowy + PDA ale na szczęście wada nie była duża, ponieważ dziurka w serduszka była malutka miała tylko 3-4 mmm i lekarze mnie uspokoili  że są duże szanse że dziurka zarośnie Lenci bo wiele dzieci teraz rodzi się z wrodzoną wadą chociaż nie wiem dlaczego się tak dzieje, kiedyś nie było słychać o tym , że dzieci rodzą się z dziurkami w serduszku :(.Więc miesiąc po urodzeniu pojechaliśmy na kontrolą do akademii w Gdańsku i pani kardiolog powiedziała że dziurka się zarasta ale że mamy przyjechać za 4-5 mc i więc wczoraj byliśmy i się okazało że dziurki nie ma ! :) kamień z serca mi spadł :). Za rok na kontrolę mamy przyjechać aby się upewnić , że niczego nie przeoczyliśmy.

Tak się cieszę , że Lenka jest zdrowa, że wszystko dobrze jest z serduszkiem :D. A Wy spotkaliście się z taką sytuacją , że Wasze pociechy urodziły się z wadą serduszka ?

Więc Lencia jest zdrowa i radosna i bawi się swoim samochodzikiem  :)

7 komentarzy:

 1. A ja się wczoraj zastanawiałam właśnie co tam słychać i jak poszło na badaniach. :D
  Cieszę się,że wszystko już w porządku, kamień z serca. :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Sądząc po zdjęciach od razu widać, że Lenka zdrowizna :)cieszymy się, że już wszystko w porządku z Lenci serduszkiem !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. U Alka też pani doktor szmery wykryła, ale okazało się, że to nic strasznego.
  Dobrze, że dziurka się u Was zarosła i nie ma już się czego bać.
  Buziaki dla dzielnej Lenki ;*

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj jak dobrze, że wszystko ok, nasz bratanek miał dziurkę w serduszku. Zarosła się po roczku, ale strachu było bardzo dużo, głównie o to, że dużo płakał, a to nie było wskazane w takiej sytuacji...

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj jak dobrze, że wszystko ok, nasz bratanek miał dziurkę w serduszku. Zarosła się po roczku, ale strachu było bardzo dużo, głównie o to, że dużo płakał, a to nie było wskazane w takiej sytuacji...

  OdpowiedzUsuń
 6. no to kamien z serka :) teraz zdrówka dla malej :) http://blizniaczecuda.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję,że mnie odwiedzasz. Zostaw po sobie ślad.