12 lut 2015

* Skąd jestemWitajcie kochani :)
Postanowiłam dzisiaj Wam troszkę o sobie opowiedzieć skąd pochodzę i gdzie mieszkam.
Wiec tak odkąd pamiętam zawsze mieszkałam z rodzicami i z moim rodzeństwem (a mam 4 młodszych braci ) w małej wiosce Semlin, która znajduję się 10 km od Starogardu Gdańskiego - stolica Kociewia.
Więc jestem Kociewiaczką z krwi i kości :)

Kociewie - region etniczno-kulturowy. którego odrębność określa przede wszystkim gwara kociewska. Kociewie pod względem fizyczno geograficznym obejmuje w całości obszar Pojezierza Starogardzkiego (podział według J. Kondrackiego), część Wysoczyzny świeckiej i zachodni fragment Borów Tucholskich. Leży w dorzeczu dwóch rzek uchodzących do Wisły: Wierzycy i Wdy.

Jak  zaszłam w ciąże to postanowiłam z moim mężem że przeprowadzimy się do jego miejscowości, czyli do Jastarni - to miejscowość turystyczna która znajduję się na Kaszubach.
Mieszkaliśmy przez rok wraz z rodzicami męża i siostrą ale postanowiliśmy się wyprowadzić do Rumi ( Trójmiasto Kaszubskie ) ponieważ z Jastarni maił utrudniony dojazd do pracy i dużo czasu tracił na dojazdy więc postanowiliśmy że najlepszym wyjściem z tej sytuacji bd się przeprowadzić do większego miasta aby mógł mieć pracę na miejscu i zaoszczędzony czas na dojazdach. Więc obecnie wynajmujemy kawalerkę w Rumi może kiedyś będziemy mogli sobie pozwolić na wynajem większego mieszkania lub kupienia własnego ale na razie musimy nam wystarczyć kawalerka ;)
A teraz Wy mi opowiadajcie  skąd pochodzicie ? :)

7 komentarzy:

 1. No to ja do Twojej rodzinnej miejscowości mam jakieś 25 km :) choć nie jest rodowitą Kociewiaczką (tu zabrał mnie mąż) urodziłam się w Gdańsku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O :) to bliziutko :)
   Ale z Rumi do Gdańska też nie jest daleko :D

   Usuń
 2. u ła:-) Północ:-) Ja mieszkam na południu. Jestem Ślązaczką z krwi i kości:-) urodziłam się i wychowałam na górnym śląsku, ale wyemigrowałam na dolny:-) mieszkam, pracuję i żyję we Wrocławiu:-) Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. u ła:-) Północ:-) Ja mieszkam na południu. Jestem Ślązaczką z krwi i kości:-) urodziłam się i wychowałam na górnym śląsku, ale wyemigrowałam na dolny:-) mieszkam, pracuję i żyję we Wrocławiu:-) Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jestem rodowitą Kaszubką. Rychtych Kaszeba. :)
  Władysławowo (dokładnie wioska przed, ale Ty to wiesz), kiedyś mała wioska między Puckiem, a Redą :P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję,że mnie odwiedzasz. Zostaw po sobie ślad.