25 cze 2014

* Dlaczego warto czytać dzieciom bajeczki ?

Dzisiaj chciałam poruszyć temat dlaczego powinniśmy czytać bajeczki swoim maluchom.
Bardzo dużo rodziców poświęca swoim dzieciom mało czasu na czytanie bajek może dlatego że nie jest widome tego faktu że czytanie bajeczek dziecku jest bardzo ważne w rozwoju jego.
Mi nie zdajemy sobie sprawy że poprzez czytanie bajek naszym maluchom rozwija się rozwój intelektualny, przyśpiesza rozwój mowy, rozbudowuję pamięć dziecku, pobudza do kreatywności dziecko i wiele innych czynników.

Ja zaczęłam czytać bajeczki Lence jak skończyła 4 mc wtedy tylko się na mnie patrzała i z uwagą mnie słuchała a teraz już nawet pokazuje paluszkiem zwierzątka a jej tłumacze co to jest za zwierzątko i jaki "dźwięk" wydaje. Więc wierze w to że czytanie dzieciom książek ma bardzo duży wpływ na rozwój dziecka.
Więc zachęcam Wszystkich rodziców do czytania książeczek swoim dzieciom !
Bo to jest bardzo ważny rytuał w życiu dziecka.
8 komentarzy:

 1. J właśnie noszę się z zamiarem kupienia Karince pierwszej książeczki.
  Karina wie już bardzo dużo,gdzie kotek/piesek jak robi,gdzie jest nosek i tak dalej.
  Warto rozwijać wyobraźnię poprzez bajki.
  Ja Wiki też czytałam,czytam do dziś. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. LETNI ZJAZD CENOWY!!!

  Plasma Car teraz tylko 120 zł! Tak tanio jeszcze nie było!

  Zapraszamy na: http://www.twoja-przygoda.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. czytamy czytamy, widzę że Mała trzyma serię obrazkową z wyd olesiejuk, my mamy chyba z 5 tych książeczek- fajna seria. A po kolejne książkowe i nie tylko inspiracje zapraszamy do nas :)

  OdpowiedzUsuń
 4. co prawda nie jestem mamą i daleko mi jeszcze do tego,a racja zgadzam się z Tobą w 100%. Do tej pory, jedno z najfajnieszych wspomnien z mojego dzieciństwa to to jak szlismy z braćmi spać, przychodził tata i czytał nam opowieści :)
  http://creativamente-o-sztuce.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też szybko zaczęłam małej czytac, miala moze 4-5 miesięcy, byłam bardzo dumna bo bardzo szybko załapała dzieki temu dzieki zwierząt itd ale nagle książeczki przestały ja interesować. Zaczęła mi przerywać, wychodzić, na nowy uczę ja miłości do książek i widzę że jest coraz lepiej. Na szczęście :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jasne, że czytać i to od małego :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję,że mnie odwiedzasz. Zostaw po sobie ślad.