12 gru 2014

* Jak dbamy o ząbkiJak ja dbam o Lencie ząbki żeby były czyste i zdrowe ?
Jak Lencia nie miała jeszcze ząbków to się już wtedy zastanawiałam od kiedy i jak ja mam dbać o te małe perełki jak już się pokażą. Więc zasięgnęłam kilka porad osób bardziej doświadczonych niż ja bo jednak Lena to moje pierwsze dziecko a jak wiadomo przy pierwszym dziecko to wszystko wydaje się takie nie znane i niewiadome.
Więc tak jak pierwszy ząbek się ukazał to postanowiłam pierwsze ząbki czyścić silikonową szczoteczką zakładając na palec którą zamaczałam tylko w wodzie.
Ale z czasem gdy Lence przybyło więcej ząbków byłam zmuszona zakupić szczoteczkę do ząbków ponieważ Lenka gryzła moje palce, boje się pomyśleć co by było jakbym nie miała nałożonej silikonowej szczoteczki na palcu :D
Więc zakupiłam szczoteczkę która jest przeznaczona dla dzieci od 0-2 lat ale pamiętam i Wy też pamiętajcie że bardzo ważne jest zmienianie szczoteczki co 2 - 3 mc ! i także nakładam na nią pastę bez floru, ponieważ flor może spowodować uszkodzenia szkliwa.
Ząbki czyścimy 2 razy dziennie czyli rano po zjedzeniu śniadanka i wieczorem po zjedzeniu kolacji.
A jak u was wygląda pielęgnacja ząbków Waszych maluszków ? :)

4 komentarze:

 1. Karinka także używa już zwykłej ;)
  I pastę przystosowaną do wieku,bez fluoru. Wyrywa mi szczoteczke i chce sama myć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. moja Julka okropnie nie lubi myć zębów...:( nie wiem co zrobić żeby ta czynność wydała jej się całkiem normalna. nawet przez zabawę nie daje rady!

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja Natalka myje codziennie wieczorem. Rano niestety zdarza nam się zapominać.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję,że mnie odwiedzasz. Zostaw po sobie ślad.